üzemeltetés-fenntartási mérnök

Hirdetés dátuma:  2024. ápr. 9.
Hirdetés azonosító:  4101
Település:  Budapest
Munkakör jellege:  Mérnök
Munkatapasztalat:  1-5 év
Szükséges végzettség:  Felsőfok

Munkavégzés helye

Magyar Közút Nonprofit Zrt. Pest Vármegyei Igazgatóság: 1183 Budapest, Gyömrői út 93-95.

Cél

Az országos közúthálózat szolgáltatási szintjeinek biztosítása az Országos Közutak Kezelésének Szabályzata szerint a biztonságos forgalom fenntartása céljából.

Felelősségek

  • Kidolgozza, aktualizálja a közúthálózat üzemeltetési feladatok minőségellenőrzésének, minősítésének rendjét, módszertanát.
  • Részt vesz a gyorsforgalmi úthálózat fejlesztésével kapcsolatos egyeztetéseken, garanciális szemléken vesz részt, ellenőrzéseket végez, szakági terveket véleményez.
  • Az Igazgatóság használatában levő ingatlanok műszaki állapotának javítása érdekében tett javaslatok összegzése, intézkedési tervek kidolgozása.
  • Kiemelt, országos, illetve több megyei igazgatóság együttműködését igénylő feladatok elkészítését szervezi, koordinálja.
  • Különböző időtávú tisztítási, üzemeltetési, karbantartási koncepciókat, terveket dolgoz ki, közreműködik a közúthálózat fenntartási koncepciójának kidolgozásában.
  • Irányítja a téli üzemeltetési munkákat, biztosítja a feladatok egységes végrehajtását.
  • Speciális esetekre géppark átcsoportosítási javaslatot dolgoz ki, területi és országos kitekintésben, és végrehatja a szükséges átcsoportosításokat.
  • Közreműködik a Társaság kezelésében lévő közúthálózat burkolat fenntartási programjainak előkészítésében, folyamatos aktualizálásában.
  • Közreműködik a szakterületi jogszabályok, műszaki szabályozások előkészítésében, véleményezésében, koordinálja azok egységes végrehajtását.
  • Koordinálja az út melletti növényzet ápolásával és a növényvédelemmel kapcsolatos feladatokat.
  • Szakterületén projekteket vezet, munkacsoportok munkáját koordinálja, ellenőrzi, támogatja.
  • Feladata a gyorsforgalmi és főúthálózat rendszeres és szisztematikus beutazása, információgyűjtés és rögzítés, a tapasztalatok alapján az országosan egységes útüzemeltetés és forgalomszabályozás megvalósításának elősegítése.

Végzettség

egyetemi vagy főiskolai mérnöki végzettség